Dev Balinalar, RNDR Coin ve Bu 2’sini Borsalardan Çekiyor!

Kripto para piyasası son zamanlarda balinaların artan alım furyasıyla karşı karşıya. Balinaların son hedefi ise Binance’de geçen hafta listelenen ETHFI (ether.fi) altcoini oldu. ETHFI’nin en büyük 5 balinasından 4’ünün 27 Mart günü yaptığı alımlar, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmasına neden oldu. Bu sırada RNDR coin ile GMT de büyük şirketler veya balinalar tarafından harekete geçirildi.

Kripto balinaları ETHFI’ya akın ediyor: Fiyat ATH’ye ulaştı!

Kripto para piyasasında son zamanlarda balinaların alım furyası dikkat çekiyor. Son hedef ise Binance’de geçen hafta listelenen ETHFI (ether.fi) altcoini oldu. On-chain analiz platformu Spot On Chain’in verilerine göre, ETHFI’nin en büyük 5 balinasından 4’ü 27 Mart günü harekete geçerek 5,2 dolar maliyetle 5,4 milyon dolar değerinde 1 milyon adet ETHFI satın aldı. Balinalar bu alımları Binance ve KuCoin borsaları aracılığıyla gerçekleştirdi.

Bu 4 balina halihazırda 76,6 milyon dolar değerinde 12,2 milyon ETHFI tutuyor. Bu miktar, ETHFI’nin toplam arzının %10,6’sına denk geliyor. Balinaların artan ilgisi, ETHFI’nin fiyatını da yukarı çekiyor. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %30 yükseliş yaşayan ETHFI, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,40 dolara ulaştı. Yazım esnasında ise 6,20 dolardan işlem görüyor.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi Binance’in 49. Launchpool projesi olarak listelenen ETHFI, merkeziyetsiz staking protokolü özelliğiyle ilk günden beri yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. ETHFI, Ethereum ağındaki ETH varlıklarını stake etme imkanı sunan bir platform. Platform, kullanıcıların ETH’lerini kilitlemelerine ve ETHFI token ödülü kazanmalarına olanak tanıyor. ETHFI’nin fiyatı son zamanlarda artan balina ilgisi ve platformun sunduğu staking imkanıyla yükseliyor.

RNDR coin ve GMT transferleri dikkat çekiyor

Balinaların ETHFI’ye olan ilgisi dışında, piyasada başka dikkat çekici hareketler de var. 27 Mart tarihinde @ai_9684xtpa tarafından takip edilen 0xc7e adresinin Binance’den 16,01 milyon dolar değerinde varlık çektiği belirlendi. Bu adresin son 5 gün içerisinde Binance’den toplamda 133 milyon GMT transfer ettiği ve 44,06 milyon dolar kar elde ettiği de ortaya çıktı.

Ayrıca Lookonchain’in verilerine göre, Amber Group ile bağlantılı cüzdanların 6 saat önce Binance’den 1,1 milyon dolar değerinde RNDR çektiği belirlendi. Cüzdanın RNDR’yi 4,68 dolar fiyatla çektiği ve şu ana kadar 6,82 milyon dolar kâr elde ettiği de biliniyor. Balinaların kripto para piyasasındaki hareketleri, yatırımcılar için önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, balinaların ETHFI ve diğer altcoinlere olan ilgisi önümüzdeki dönemde piyasada belirleyici bir rol oynayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x