İngiliz bulvar gazetesi bile seçimlere şaştı: Erdoğan’ın partisinin en büyük yenilgisi

Normalde magazin haberleri ve ünlülerle ilgili dedikoduları manşetlerine taşıyan İngiltere’nin çok okunan bulvar gazetelerinden Daily Mail, Türkiye’de dün yapılan yerel seçimleri manşetlerine taşıdı. 

Gazete, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerini tekrar kazandıktan sadece bir yıl sonra Erdoğan, iktidardaki partisi yerel seçimlerden en kötü yenilgisini alırken ülkenin bir dönüm noktasında olduğunu kabul etti” başlığını kullanarak gelişmeyi okurlarına duyurdu. 

Gazete, 2002 yılından beri iktidarda olan partinin en ağır yenilgiyi aldığını aktarırken, “Seçmenin cevabı netti: İktidar partisi sadece İstanbul ve başkent Ankara’yı muhalefetin elinden almakla kalmadı, aynı zamanda AKP’nin kalesi olarak görülen muhafazakar Anadolu bölgesi de dahil olmak üzere ülkenin diğer büyük şehirlerinde de zemin kaybetti” ifadesine yer verdi. 

CHP’nin İstanbul ve Ankara’daki zaferlerinin beklenildiğini fakat Anadolu’nun geri kalanında Erdoğan karşıtı tutumun yayıldığını ve haritayı yeniden şekillendirdiği hatırlatıldı. Haberde “seküler ulusalcı” Sözcü’nün manşetlerine de yer verilirken yüksek enflasyonun sebep olduğu ekonomik krizin de seçmeni etkilediği belirtildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x